Archiv rubriky: Rodiče a děti

Dojmy ze sletu

Pro mě i pro Matěje byl slet fakt velkou událostí a oba jsme si těch pár dní v Praze skutečně užili. Atmosféra byla úžasná a Matěj si užíval to, že ho ostatní bratři a sestry sokolové zdravili a chválili. Dokonce po skončení programu brečel, že je mu líto, že už nikdy nebudeme cvičit Médi a medvěd je teď jeho spací kamarád a dokonce s námi musí chodit i na procházky. Takže já skutečně můžu říct, že Matěj si bude slet hooodně dlouho pamatovat.“ Hanka

Byl to krásný zážitek a jsme moc rádi, že jsme do toho šli“ Katka a Petr

Všem moc děkuju za sebe i za Jindru, že jsme mohli společně zažít úžasnou atmosféru sletu.“ Anna

Byl to opravdu úžasný zážitek a jsem vděčná, že jsme mohly být součástí. Super to bylo a z toho nekonečného množství pozitivní energie budeme čerpat ještě hodně dlouho.“ Věra

Stálo to za to a věřím, že děti budou za 6 let vystupovat znovu… a třeba i my dospělí si tam najdeme cestu :) Záznam si pouštíme už po několikáté dokola :)“ Pája

Na XVI. VŠESOKOLSKÝ SLET 2018 jsem vyrazila ze zvědavosti a také jsem chtěla podpořit kamarádku Pavlínu Šimůnkovou, která se téměř rok věnovala přípravě na jedné z hromadných skladeb. Dala dohromady několik rodičů s dětmi a secvičili společně skladbu pro rodiče a děti s názvem Méďové.

Prožila jsem nádherné odpoledne plné překvapení. Na trávníku EDEN Arény se vystřídalo deset skladeb, všechny prosycené oslavou lidského těla, pohybu a pozitivního náboje. Ohromily mě vizuální efekty, které vznikaly výběrem střihu a barev trikotů, tvarem a barev náčiní a poskládáním pohybů a přesunů cvičenců. Lipové listy složené z lidí – nádhera! Během celého programu se bylo na co koukat, nevznikaly žádné prostoje, skladby na sebe plynule navazovaly, celková organizace sletu byla dokonalá. A to nemluvím jen o vlastním programu, vždyť jen rozeslání instrukcí, co se má která skupina z různých koutů země naučit dalo velkou práci.

Pod vlivem všeho údivu jsem se přistihla, že na přeplněné tribuně, kde se tleskalo, pískalo i zpívalo, jsem se dokonale vnitřně ztišila. Uvědomila jsem si více než kdy jindy, že jsem součástí českého národa, že je úžasné, jak se dokážeme spojit a něco společně vytvořit. Používám schválně osobu „my“ – velké díky patří všem organizátorům sletu, lidem, kteří sestavy vymyslely, trenérům, cvičencům. Bylo ale i úžasné, že se sešlo tolik diváků, že tolika lidem nebylo lhostejné úsilí jejich blízkých.

Všesokolský slet byl pro mě nádhernou oslavou českého národa a lidství.“ Kristýna, divák :)

Dopolední cvičení pro děti od 18 do 36 měsíců

Pro velký zájem o cvičení rodičů s dětmi a díky ochotě dalších maminek pustit se do cvičitelování můžeme nově otevřít cvičení pro rodiče s dětmi od 18 do 36 měsíců. Předpokladem k účasti na cvičení je samostatná chůze dítěte :)

KDY: úterý a čtvrtek od 9:30 do cca 10:15. Vzhledem k věku dětí se bude délka hodiny přizpůsobovat jejich náladě a náročnosti hodiny.

KDE: Sokolovna v Tyršově ulici na Žižkově (vchod do šaten je z levé strany budovy)

Za kolik: 40,-Kč za cvičební jednotku za jedno dítě s doprovodem.

OD ÚTERÝ 3.10.2017 cvičíme!!

Jedná se o nový typ hodiny, o novou cvičitelku a proto určitě budeme postupně ladit náplň hodin a přizpůsobovat ji potřebám dětí (a rodičů). Přivítáme i další maminky ochotné zapojit se do přípravy a vedení cvičení.

Na cvičení se pilně připravuje a těší nová cvičitelka Pája Faltýnová (viz foto :) )

Pavlína Š., náčelnice a cvičitelka RDPD

Sletová skladba pro rodiče a děti

V naší jednotě nacvičujeme na XVI. Všesokolský slet 2018 skladbu pro rodiče a děti Méďové.

Pokud máte zájem prožít s vašimi dětmi hezký společný čas završený hromadným vystoupením v Praze a na župním sletu v Pečkách, přijďte mezi nás. Členství v Sokole není podmínkou!

Nácvik probíhá každou středu od 17:05, v roce 2018 se setkáme poprvé 10.ledna.

Nacvičujeme  20-30 minut a postupně se prokousáváme skladbou a jednotlivými cviky :)

Vystoupení v Praze v Edenu bude 5. a 6.7.2018, župní Slet bude v Pečkách 17.června 2018.

Přijďte mezi nás, stále máte možnost se přidat. Dejte nám vědět váš zájem na p.simunkova@tiscali.cz.

Pavlína

O krok blíže k XVI. Všesokolskému sletu

V neděli 24.září jsme se vydali do Kolína za sletovou štafetou. Na župní štafetový kolík jsme připevnili stuhu s hrdým nápisem T.J.Sokol Kutná Hora a poté byli svědky připevnění župní stuhy na hlavní štafetový kolík.

Ten putoval po republice od pátku a byly na něm mezi mnoha jinými připevněny i krásně vyšívané stuhy ze Slovácka a Valašska, stuhy od sokolů z Kanady a Chicaga a také ze Slovenska.

„Náš“ štafetový kolík dále putoval do Říčan a do Prahy, kde se spojil s trasami z ostatních koutů republiky a jako celek byl v neděli večer donesen na nádvoří Tyršova domu.

Celá štafeta, všechny stuhy, jsou symbolem sokolské jednoty a vyjádřením radosti nad nadcházejícím setkáním na Sletu.

U nás v Kutné Hoře budeme na XVI.Všesokolský slet nacvičovat skladbu pro rodiče a děti Méďové. Pokud máte chuť se svými dětmi prožít hezký společný čas, přijďte nacvičovat s námi :)

Nacvičovat budeme od půlky října, v horní sokolovně, od 17:00, v pondělí nebo ve středu, což ještě upřesníme podle zájmu cvičenců.

Skladba Méďové na youtube

 

Týden se Sokolem začaly děti a ženy

První den Týdne spolu v pohybu – Každý den v Sokole patřil dětem, seniorům a ženám všech věkových skupin. Dopoledne se děti probíhaly po opičí dráze a v podvečer měly zájemkyně o cvičení možnost vyzkoušet si různé druhy pohybových aktivit, které nabízí odbor všestrannosti kutnohorského Sokola. Protáhly se, posilovaly, krátce se seznámily s jógou a řádně se zapotily při dance aerobiku.

Kdo jste nestihl pondělní cvičení pro děti a ženy, máte ještě možnost se přijít podívat do sokolovny v Tyršově ulici ve středu navečer (ženy) a ve čtvrtek ráno (rodiče s dětmi).

Ve zbývajících dnech se představí i všechny sportovní oddíly Sokola Kutná Hora, jejichž tréninků se můžete aktivně zúčastnit a vyzkoušet si, který je ten pravý sport pro vás či vaše dítě. Přesný rozpis celého týdne.

Oslava Mezinárodního dne dětí

Ve středu 31.května  jsme se sešli tradičně v sokolovně k pravidelnému cvičení, které bylo ale netradiční. Strávili jsme celou hodinu na hřišti a přilehlých travnatých plochách.

Děti plnily úkoly sportovní i výtvarné, kutilské i na obratnost, musely projevit odvahu i sílu, vytrvalost a dobrou mušku. Po splnění všech úkolů na ně čekalo v tělocvičně velké překvapení a dárek k Mezinárodnímu dni dětí, skákací hrady!

Akce se vydařila, i počasí nám přálo. Děkuji všem za účast, za pomoc při organizaci a za velkorysé zapůjčení hradů.

Pavlína

Sokolíci vyletěli do jarní přírody

Již se pomalu stává tradicí, že první jarní neděli vyrážíme se členy oddílu rodičů a dětí T.J.Sokol Kutná Hora na jarní výlet.

Trasu volíme krátkou, zajímavou a cestou se několikrát zastavíme, abychom se pokochali výhledy, něco si zahráli, zasportovali si a nasvačili se.

Letos jsme se za krásného slunečného počasí sešli u Vrbova mlýna, odkud jsme vyrazili pěšky přes Hutě ke kostelu Nejsvětější Trojice, na vyhlídku u hradiště Denemark, dále k Cimburku a Po Mlýnech zpět.

Cestou nás čekalo trénování paměti, lanová překážka, let s kopce, hledání pokladu, tajuplné hradby, tunel, spousta vody a nakonec třpytiví motýli.

Děkuji všem za účast a věřím, že příští rok Sokolíci opět na jaře vyletí :)

Pavlína

Příprava na XVI. Všesokolský slet 2018 začala

V sobotu 18.března jsme se sešli v Tyršově domě v Praze na 1.nácvičném srazu sletové skladby pro rodiče a děti Méďové. Na místě se sešlo skoro 70 zástupců jednotlivých žup, aby si vyslechli metodické poznámky ke skladbě, informace k župním, oblastním a republikovému sletu a hlavně jsme věnovali několik hodin samotnému nacvičení skladby.

Cvičitelky a cvičitelé se rozdělili do dvojic (jeden hrál roli dítěte a druhý rodiče) a zkoušeli jsme si jednotlivé věty skladby i celou skladbu najednou. V rolích rodičů a dětí jsme se několikrát vyměnili, abychom si dobře zapamatovali vše důležité pro obě role :)

V současné době registrujeme již zájemce o cvičení na sletu. Akce je otevřena všem a pokud máte zájem zažít s vašimi dětmi netradiční a silný zážitek, můžete se k nám přidat i jako nečlenové Sokola. Bližší informace na mailu p.simunkova@tiscali.cz