Archiv rubriky: Mladší žactvo a předškoláci

Cvičební rok 2019/2020 začíná!!

Nazdar všem!!

Cvičení všestrannosti začíná!!

sokolovna v Tyršově ulici

Cvičení pro rodiče s dětmi do 3 let, plně chodícími, bude v úterý od 10h s Kájou (poprvé 24.9.) a ve čtvrtek od 16h s Janou (poprvé 12.9.).
U těchto hodin(rodiče s dětmi do 3 let s Kájou a Janou) je registrační poplatek 100,-Kč za cvičební rok a platba za hodinu 50,-Kč.

Cvičení pro rodiče s dětmi 2 – 5 let s Pavlínou a Věrkou bude v pondělí a středu od 16 do 17h, poprvé 9.9.

Cvičení s Pájou pro předškoláky a minižáky (1. stupeň ZŠ), bez rodičů, bude v pondělí a ve středu od 17 do 18h, poprvé 9.9.

Cvičení pro starší ženy s Bohunkou a Věrkou bude v pondělí a středu od 18 do 19h, poprvé 9.9.

Jóga, vhodná pro mladší i starší ročníky, muže i ženy bude ve středu od 19 do 20 h s Ivkou, poprvé 11.9.

Cvičení pro muže, převážně seniory, bude v pondělí od 19 do 20h a ve středu od 20 do 21h.

sokolovna Sokolská ulice

Cvičení pro starší ženy (protahování, zdravotní tělocvik) bude v úterý a ve čtvrtek od 16:30 do 17:30 (pozor, změna dne oproti předchozím rokům!!!) s Janou (poprvé 5.9.)

Cvičení s Lenkou pro mladší ženy (dance aerobik, posilování, kruhový trénink) bude v úterý a čtvrtek od 19 do 20h (poprvé 5.9.)

PLATBA: 

stávající členové (ti, co mají zaplacenu členskou známku ČOS za 500/200 Kč) – do konce roku se doplácí 1000,-Kč u dospělých, 500,- u dětí a seniorů nad 65 let, tak, aby celková platba = členský příspěvek, byla 2500,- Kč pro dospělého člena a 1500,- pro dítě do 18 let a seniora nad 65 let. Připomínám, že mnozí z vás mají zaplaceno na celý rok 🙂

nově příchozí – děti do 18 let a senioři nad 65 let – 700,-Kč
ostatní: 1250,-Kč

 

Cvičení rodičů a dětí a předškoláků od září 2019

Pokud všechno půjde lépe než to nyní vypadá, tak se můžete těšit na:

cvičení rodičů a dětí do 3 let, plně chodících, s Kájou: v úterý (a možná čtvrtek) od 10 do 11

odpolední cvičení rodičů s dětmi do 3 let: je ještě v jednání, ale pravděpodobný termín je úterý od 16 do 17 s Janou.

cvičení rodičů a dětí od 2 do 5 let s Pavlínou: každé pondělí a středu od 16 do 17

cvičení předškoláků a minižáků s Pájou: v pondělí a středu (pozor změna oproti 2018/2019) od 17 do 18

Cvičit začínáme v týdnu od 9. září. Pokud přijdete v tomto týdnu, určitě na vás zbyde místo. Stačí se zaregistrovat a zaplatit členský příspěvek. Pokud byste nemohli přijít, ozvěte se na mail, zaplatíte na účet a budeme s vámi počítat.

N cvičení s vámi se těší

Pavlína, Pája, Kája, Věrka a Jana

4. jarní výlet sokolíků – 31.3.2019 v 10:00

start: od Sklenářova dolíku (začátek úvozové cesty navazující na ulici Ku ptáku)

Předpokládaný konec v 13:00 ve Sklenářově dolíku. Zde rozděláme oheň, na kterém si můžete opéct, co si přinesete!

Trasa je necelé 4 km dlouhá, vhodná i pro kočárky.

Výlet je určen především rodičům s malými dětmi, můžete s sebou vzít i kamarády, prarodiče, sourozence.

Po cestě se několikrát zastavíme, abychom si zasportovali, odpočinuli si a nasvačili se.

Dobrou náladu s sebou.

Akce se koná za každého počasí, protože sokolík není žádná brambora a umí se obléknout do každého počasí 🙂 😉

Budeme rádi, pokud nám dáte vědět o své účasti na SokolKutnaHora@gmail.com nebo osobně na cvičebních hodinách.

Za všechny cvičitelky se těší Pája, Kája, Pavlína a Mirka

Cyklovýlet na zmrzlinu – 8.6.2016

8. června jsme v rámci cvičení žactva vyjeli na vyjížďku na kolech. Sešla se nás velká banda, od nejmenších prvňáků, přes puberťáky až po dospělé (cvičitele i rodiče). Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, ale nebylo příliš velké horko.

Vyrazili jsme od sokolovny v Tyršově ulici Úvozem kolem Sklenářova dolíku, kolem bezhlavého Jána, přes sady nad Červenými Pečkami, kolem muničního skladu a po nových asfaltových cestách jsme dojeli do Miskovic na ledovou odměnu.
DSC_0911
Zmrzlina nám všem chutnala, někteří si poté zahráli ping-pong, malí si hráli chvilku v písku a na houpačkách.

DSC_0915DSC_0921

Cesta zpět vedla polní cestou z Miskovic k domkům Na Obci, dále po asfaltce na Škvárovnu, přes akvadukt do Hory a kolem nemocnice zpět k sokolovně.

Celkem jsme ujeli 13 km.

Celou cestu panovala veselá nálada, ani prudké kopce a rozbité cesty nás neudolaly, všichni statečně šlapali a dojeli do cíle 🙂

DSC_0910

Děkujeme všem za účast!!

Pavlína a Petr

CYKLOVÝLET na zmrzlinu – 8.6.2016

Pokud nám bude počasí přát, tzn. nebude pršet, sejdeme se ve středu 8.června u sokolovny v 17 hodin a pojedeme na kolech na zmrzlinu do Miskovic.

Pojedeme kolem Sklenářova dolíku, Bezhlavého Jána po silničkách zadem do Miskovic (mapa). Zpátky dle nálady a sil, možná přes Bylany (mapa).

S sebou: zkontrolované kolo, helmu na kolo, nejlépe reflexní vestu či pásky apod.

Rodiče vítáni, pojeďte s námi, čím víc dospělých, tím lépe pro bezpečnost našich dětí.

Pokud bude pršet, bude hodina cvičení v sokolovně.

Župní přebor sokolské všestrannosti – atletika 8.5.2016

V neděli 8.května za slunečného a větrného dne proběhl atleltický víceboj v rámci župních přeborů sokolské všestrannosti na atletickém stadionu v Kolíně.

Za Kutnou Horu startovalo pět dětí a přivezli jsme jednu medaili.

V kategorii mladších žákyň I nás reprezentovala Julča Apolenová. V konkurenci 35 závodnic vybojovala 10.-11.místo. Mladších žáků startovalo deset a náš František Drahota obsadil krásné (i když nevděčné) 4. místo. Agáta Šimůnková mezi 22 závodnicemi v kategorii starší žákyně III obsadila 15.místo, přičemž při běhu na 600 metrů ve svém rozběhu předvedla strhujcí výkon a skončila druhá. Doubravka Šimůnková v kategorii starších žákyň IV skončila na 9. místě z 15 závodnic.

Největším úspěchem bylo 3.místo Kryštofa Koudelky v kategorii starší žáci III, kde startovalo sice pouze pět závodníků, ale o to namakanějších 🙂 GRATULUJEME!!

Celkově je třeba říci, že máme stále co zlepšovat, hlavně hody nás u všech závodníků připravily o mnoho bodů. Naopak v dlouzích bězích jsou naši závodníci skvělí 🙂

Sokolský parník 2015

Doubravka, Dora, Tadeáš a Kryštof se pod vedením Petra Lavického zúčastnili Sokolského parníku 2015.

Na celou sobotu byl pro ně a další reprezentanty všech žup ČOS připraven bohatý program – skákání na velkých trampolínách, lezecká stěna, souboj na nafukovacích ostrovech, projížďka Prahou a nakonec velká plavba parníkem po Vltavě. Večer po plavbě ještě všichni využili možnosti zaplavat si v bazénu Tyršova domu.

Mohu-li využít nedělního citátu jedné účastnice: „Bylo to úžasný, ale jsem úplně grogy!“ 🙂

 

 

Župní přebor sokolské všestrannosti – atletika, plavání

V sobotu 9.května v Kutné Hoře proběhl závod v plavání župního přeboru sokolské všestrannosti. Za naši jednotu se zúčastnila Agátka ŠImůnková a František Drahota. Fanda skončil na nevděčném 4. místě a Agátka přibližně v polovině startovního pole.

Na nedělní atletický víceboj, který se konal na atletickém stadionu v Kolíně, se naše výprava rozrostla o Julču Apolenovou, Ondřeje a Kryštofa Koudelkovi a Doubravku Šimůnkovou. Čistě teoreticky jsme mohli přivézt 6 medailí ze šesti různých kategorií, ale nakonec jediným medailistou byl Kryštof! Obsadil krásné třetí místo v kategorii Starší žáci III. Doubravka, Agátka i František se umístili ve svých kategoriích zhruba v polovině startovního pole, Ondřej lehce nad půlkou a Julinka, na svých prvních závodech jako jedna z nejmladších ve své kategorii, skončila ve druhé třetině startovního pole.

Všichni naši závodníci bojovali ze všech sil, statečně, férově, navzájem se povzbuzovali a myslím, že příští rok si závod s radostí zopakují.

Pavlína