Archiv rubriky: Mladší žactvo a předškoláci

4. jarní výlet sokolíků – 31.3.2019 v 10:00

start: od Sklenářova dolíku (začátek úvozové cesty navazující na ulici Ku ptáku)

Předpokládaný konec v 13:00 ve Sklenářově dolíku. Zde rozděláme oheň, na kterém si můžete opéct, co si přinesete!

Trasa je necelé 4 km dlouhá, vhodná i pro kočárky.

Výlet je určen především rodičům s malými dětmi, můžete s sebou vzít i kamarády, prarodiče, sourozence.

Po cestě se několikrát zastavíme, abychom si zasportovali, odpočinuli si a nasvačili se.

Dobrou náladu s sebou.

Akce se koná za každého počasí, protože sokolík není žádná brambora a umí se obléknout do každého počasí 🙂 😉

Budeme rádi, pokud nám dáte vědět o své účasti na SokolKutnaHora@gmail.com nebo osobně na cvičebních hodinách.

Za všechny cvičitelky se těší Pája, Kája, Pavlína a Mirka

Cyklovýlet na zmrzlinu – 8.6.2016

8. června jsme v rámci cvičení žactva vyjeli na vyjížďku na kolech. Sešla se nás velká banda, od nejmenších prvňáků, přes puberťáky až po dospělé (cvičitele i rodiče). Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, ale nebylo příliš velké horko.

Vyrazili jsme od sokolovny v Tyršově ulici Úvozem kolem Sklenářova dolíku, kolem bezhlavého Jána, přes sady nad Červenými Pečkami, kolem muničního skladu a po nových asfaltových cestách jsme dojeli do Miskovic na ledovou odměnu.
DSC_0911
Zmrzlina nám všem chutnala, někteří si poté zahráli ping-pong, malí si hráli chvilku v písku a na houpačkách.

DSC_0915DSC_0921

Cesta zpět vedla polní cestou z Miskovic k domkům Na Obci, dále po asfaltce na Škvárovnu, přes akvadukt do Hory a kolem nemocnice zpět k sokolovně.

Celkem jsme ujeli 13 km.

Celou cestu panovala veselá nálada, ani prudké kopce a rozbité cesty nás neudolaly, všichni statečně šlapali a dojeli do cíle 🙂

DSC_0910

Děkujeme všem za účast!!

Pavlína a Petr

CYKLOVÝLET na zmrzlinu – 8.6.2016

Pokud nám bude počasí přát, tzn. nebude pršet, sejdeme se ve středu 8.června u sokolovny v 17 hodin a pojedeme na kolech na zmrzlinu do Miskovic.

Pojedeme kolem Sklenářova dolíku, Bezhlavého Jána po silničkách zadem do Miskovic (mapa). Zpátky dle nálady a sil, možná přes Bylany (mapa).

S sebou: zkontrolované kolo, helmu na kolo, nejlépe reflexní vestu či pásky apod.

Rodiče vítáni, pojeďte s námi, čím víc dospělých, tím lépe pro bezpečnost našich dětí.

Pokud bude pršet, bude hodina cvičení v sokolovně.

Župní přebor sokolské všestrannosti – atletika 8.5.2016

V neděli 8.května za slunečného a větrného dne proběhl atleltický víceboj v rámci župních přeborů sokolské všestrannosti na atletickém stadionu v Kolíně.

Za Kutnou Horu startovalo pět dětí a přivezli jsme jednu medaili.

V kategorii mladších žákyň I nás reprezentovala Julča Apolenová. V konkurenci 35 závodnic vybojovala 10.-11.místo. Mladších žáků startovalo deset a náš František Drahota obsadil krásné (i když nevděčné) 4. místo. Agáta Šimůnková mezi 22 závodnicemi v kategorii starší žákyně III obsadila 15.místo, přičemž při běhu na 600 metrů ve svém rozběhu předvedla strhujcí výkon a skončila druhá. Doubravka Šimůnková v kategorii starších žákyň IV skončila na 9. místě z 15 závodnic.

Největším úspěchem bylo 3.místo Kryštofa Koudelky v kategorii starší žáci III, kde startovalo sice pouze pět závodníků, ale o to namakanějších 🙂 GRATULUJEME!!

Celkově je třeba říci, že máme stále co zlepšovat, hlavně hody nás u všech závodníků připravily o mnoho bodů. Naopak v dlouzích bězích jsou naši závodníci skvělí 🙂

Sokolský parník 2015

Doubravka, Dora, Tadeáš a Kryštof se pod vedením Petra Lavického zúčastnili Sokolského parníku 2015.

Na celou sobotu byl pro ně a další reprezentanty všech žup ČOS připraven bohatý program – skákání na velkých trampolínách, lezecká stěna, souboj na nafukovacích ostrovech, projížďka Prahou a nakonec velká plavba parníkem po Vltavě. Večer po plavbě ještě všichni využili možnosti zaplavat si v bazénu Tyršova domu.

Mohu-li využít nedělního citátu jedné účastnice: „Bylo to úžasný, ale jsem úplně grogy!“ 🙂

 

 

Župní přebor sokolské všestrannosti – atletika, plavání

V sobotu 9.května v Kutné Hoře proběhl závod v plavání župního přeboru sokolské všestrannosti. Za naši jednotu se zúčastnila Agátka ŠImůnková a František Drahota. Fanda skončil na nevděčném 4. místě a Agátka přibližně v polovině startovního pole.

Na nedělní atletický víceboj, který se konal na atletickém stadionu v Kolíně, se naše výprava rozrostla o Julču Apolenovou, Ondřeje a Kryštofa Koudelkovi a Doubravku Šimůnkovou. Čistě teoreticky jsme mohli přivézt 6 medailí ze šesti různých kategorií, ale nakonec jediným medailistou byl Kryštof! Obsadil krásné třetí místo v kategorii Starší žáci III. Doubravka, Agátka i František se umístili ve svých kategoriích zhruba v polovině startovního pole, Ondřej lehce nad půlkou a Julinka, na svých prvních závodech jako jedna z nejmladších ve své kategorii, skončila ve druhé třetině startovního pole.

Všichni naši závodníci bojovali ze všech sil, statečně, férově, navzájem se povzbuzovali a myslím, že příští rok si závod s radostí zopakují.

Pavlína

 

Župní soutěž sokolské všestrannosti 2014
dvakrát 3.místo v plavání!!!!

Děvčata z oddílu mladšího žactva se zúčastnila Župního přeboru sokolské všestrannosti. Přebor probíhal ve třech dnech: 26.4. sportovní gymnastika a šplh, 10.5. plavání a 11.5. atletika.
V plavání vybojovala Dora Procházková 3. místo v kategorii mladší žákyně II a Sofie Lavická 3.místo v kategorii starší žákyně III. GRATULUJEME!!!

IMG_3278 IMG_3280

V celkovém hodnocení jsme se na příčkách nejvyšších neumístili, ale jak již pravil Pierre de Coubertin: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“
Celý župní přebor absolvovaly Agáta Šimůnková, Dora Procházková, Sofie Lavická a Jana Howard. Vybraných částí se zúčastnily navíc Amálie Lavická a Doubravka Šimůnková.