Archiv rubriky: Basketbal

Dvě vítězství v posledních utkáních letošní soutěže zajistila účast našich basketbalistů v 2.lize i příští sezónu

O víkendu 9. a 10. března vybojovali naši basketbalisté dvě utkání o záchranu ve 2. lize. Na domácí palubovce zvítězili v obou duelech. V sobotu s Teslou Pardubice a v neděli s TJ Sokol BK Chrudim. Domácí souboj o setrvání v soutěži neměli zcela ve svých rukou, ale úkol vyhrát doma obě utkání se splnit podařilo. Sokol Kutná Hora skončil v soutěži na devátém místě a tím si zajistil účast v 2.lize i pro příští sezónu. Celý příspěvek

Na hřištích soupeřů prohrál Sokol Kutná Hora obě utkání

Kutná Hora – O víkendu se kutnohorští basketbalisté představili ve dvou utkáních na palubovkách soupeřů. V sobotu s BK Vlci Žďár a v neděli s Lions Jindřichův Hradec. Sokolové nastoupili  opět v neúplné sestavě. Sobotní duel odehrál Sokol pouze v šesti hráčích, bez Němečka, Vokála, Hlavičky, Aufrechta a Říhovského. V neděli doplnili sestavu Němeček a Vokál.

BK Vlci Žďár – Kutná Hora 90:63 (17:13, 45:39, 63:51)

Celý příspěvek

Sokol Kutná Hora začal sezónu v Českém poháru vítězně

28.9. sehrál Sokol Kutná Hora první utkání letošní sezóny. V rámci Českého poháru odehrál duel s BK Kladno.

Na začátku sezóny se kádr Sokola pozměnil. Skončili Vokál, Gottfried, oba ze zdravotních důvodů, odstěhoval se Růžička. Naopak kádr je posílen o odchovance Michala Maděru, bývalého hráče Kutné Hory Petra Fejka a Štěpána Hlavičku, který přišel z Brna.

Zápas se odvíjel poměrně dramaticky s mírným vedením Kladna. Kutnohorští v prvním poločase hledali klid a herní pohodu. To se začalo dařit až ve třetí a především čtvrté čtvrtině. Teprve tam se Sokol trochu uklidnil, začala se dařit obrana a zlepšila se i střelba. Poslední čtvrtina tedy znamenala obrat, na který již hosté neodpověděli. Domácí (přesto, že toho moc nenatrénovali) dokázali především bojovností vyhrát a postoupit do 3. kola ČP, ve kterém se utkají pravděpodobně 18.10.2017 od 19:15 hodin s prvoligovým týmem z Olomouce.

Sokol Kutná Hora – BK Kladno – 78 : 73 (20:27, 37:43, 49:56)

Body:

Sokol KH – Němeček 21/3, Kocourek 18, Málek 11/1, Říhovský 10, Prušinovský 8, Kratochvíl 4, Maděra a Hlavička 3,

BK Kladno – Duras 23/3, Žák 14, Hladůvka 12/2, Vála 11, Carvan 4 atd.

Trojky: 4/7, TH: 29 -20/26-15, Fauly: 21/24

Příští program: 7.10.2017 Sokol Kutná Hora – BA Liberec 14:00 hod.

8.10.2017 Sokol Kutná Hora – AŠ Mladá Boleslav 10:30 hod.

Petr Kratochvíl

Sokol reprezentoval město Kutná Hora na jedničku!

Ve dnech 2.3. – 4.3.2017 se uskutečnil tradiční mezinárodní basketbalový turnaj v partnerském městě Tarnowskie Góry. Za přítomnosti 10 družstev z Polska, Maďarska a České republiky se rozehrály dvě soutěžní skupiny v Tarnowskych Gorach a v Radzionkówe. Turnaj, který se pořádá jako memoriál Szymona Lysika – mladého nadějného basketbalisty, který zemřel ve 20 letech a Krystiana Michalskiego basketbalového trenéra.

  

Celý příspěvek

Sokol vyletěl opět nejvýše!!!

Sokol Kutná Hora dosáhl dalšího vynikajícího úspěchu v partnerském městě našeho města v Tarnowskych Górach v Polsku. Jako každoročně se zúčastnil basketbalového turnaje, pořádaného jako Memoriál Krystiana Michalskiego a Szymona Lysika. Turnaj pořádá město Tarnowskie Góry ve spolupráci s družstvem Przyjaciele Szymona, které se turnaje rovněž účastní.

Celý příspěvek