Archiv rubriky: Informace

Setkání cvičitelů všestrannosti v Poděbradech

V neděli 12.11.2017 jsme vyrazili na župní setkání náčelníků, náčelnic a cvičitelů do Poděbrad. Pozvánka slibovala zajímavý program a skutečnost předčila naše očekávání.

Hned po příjezdu jsme se rozhýbali při salse s Lindou Novákovou. Uvolnili jsme si boky, protáhli ruce a nakonec se nasmáli při „rytmické hře“ na píseň Lollipop. Lenka s Petrou se určitě nechaly inspirovat :)

Náledovala spousta informací ohledně našeho sokolského konání v župě, informace ke Sletu a hlavně k financování činnosti jednot.

Po vydařeném obědě v nedaleké restauraci následoval další blok informací a když nám slehlo, opět jsme šli cvičit. Tentokrát nás „protáhla cvičením“ Markéta Rožová, cvičitelka Věrné gardy. Krom praktických ukázek dala i praktická doporučení, ze kterých budou pro svoje cvičení zajisté čerpat Jana, Bohunka a František.

Poslední část byla určena spíše mladším cvičitelům a cílena na dětské cvičence. Začali jsme zábavnou honičkou, protáhli jsme si nohy a celé tělo s mistryní ČR ve šplhu a nakonec jsme si mohli vyzkoušet úžasnou pomůcku pro trénink gymnastiky, Airtrack. Jedná se o „nafukovací koberec“, který umožňuje snazší nácvik gymnastických prvků, lepší odraz a měkký dopad. Po dlouhé době si někteří z nás vyzkoušeli nejen kotrmelec popředu a pozadu, ale i hvězdu, přemet a mnoho zajímavého posilování s využitím Airtracku.

Nakonec je třeba ještě poděkovat za dokonalý servis pořádající jednotě Sokol Poděbrady a super občerstvení v režii Věrné gardy :)

Pavlína

Premiéra Týdne spolu v pohybu je za námi

V týdnu od 18. do 22.září jsme otevřeli dveře obou našich sokoloven a pozvali všechny milovníky sportu a pohybu k návštěvě.

Pro nejmenší děti byla v pondělí a ve čtvrtek dopoledne připravena opičí dráha. Kůň, švédská bedna, tunel, lavičky, kruhy, to vše děti úspěšně překonávaly a zdolávaly.

Jak zneškodnit útočníka se od trenérů karate dozvěděli příchozí v úterý a ve čtvrtek.

Kdo měl odvahu, mohl při volné hodině na boulderingové stěně vylézt až ke stropu a když došly síly, kochat se výkony trénovaných lezců.

V posilovně se mladí návštěvníci dozvěděli, jak se cvičí na posilovacích strojích a vyzkoušeli si je na „vlastní svaly“.

Pro ženy všech věkových kategorií byla připravena pohybová skládanka z jogy, dance aerobiku, posilování a stretchingu. Ve dvou hodinách tak byl představen průřez cvičení, které nabízí odbor všestrannosti a do kterého se lze během roku kdykoli zapojit.

Sportovní oddíly stolního tenisu a basketbalu nabídly otevřené tréninky s programem pro příchozí, nicméně odvážlivci pro střelbu na koš, dribling ani pro soutěž o nejdelší ping-pongovou výměnu se nenašli.

Nezapomněli jsme ani na naše seniory, kteří si mohli v rámci Týdne spolu v pohybu otestovat svoji kondici a pohyblivost. Potěšující je, že cvičenci a hlavně cvičenky, které pravidelně cvičí v Sokole měly výsledky všech testů v rozmezí optimálních hodnot. Jen tak dál :)

V odboru všestrannosti jsme díky Týdnu spolu v pohybu získali novou cvičitelku a mohli otevřít dopolední cvičení pro rodiče s dětmi od 18 do 36 měsíců, které nyní navštěvuje pravidelně cca 10 dětí.

Dopolední cvičení pro děti od 18 do 36 měsíců

Pro velký zájem o cvičení rodičů s dětmi a díky ochotě dalších maminek pustit se do cvičitelování můžeme nově otevřít cvičení pro rodiče s dětmi od 18 do 36 měsíců. Předpokladem k účasti na cvičení je samostatná chůze dítěte :)

KDY: úterý a čtvrtek od 9:30 do cca 10:15. Vzhledem k věku dětí se bude délka hodiny přizpůsobovat jejich náladě a náročnosti hodiny.

KDE: Sokolovna v Tyršově ulici na Žižkově (vchod do šaten je z levé strany budovy)

Za kolik: 40,-Kč za cvičební jednotku za jedno dítě s doprovodem.

OD ÚTERÝ 3.10.2017 cvičíme!!

Jedná se o nový typ hodiny, o novou cvičitelku a proto určitě budeme postupně ladit náplň hodin a přizpůsobovat ji potřebám dětí (a rodičů). Přivítáme i další maminky ochotné zapojit se do přípravy a vedení cvičení.

Na cvičení se pilně připravuje a těší nová cvičitelka Pája Faltýnová (viz foto :) )

Pavlína Š., náčelnice a cvičitelka RDPD

Týden se Sokolem začaly děti a ženy

První den Týdne spolu v pohybu – Každý den v Sokole patřil dětem, seniorům a ženám všech věkových skupin. Dopoledne se děti probíhaly po opičí dráze a v podvečer měly zájemkyně o cvičení možnost vyzkoušet si různé druhy pohybových aktivit, které nabízí odbor všestrannosti kutnohorského Sokola. Protáhly se, posilovaly, krátce se seznámily s jógou a řádně se zapotily při dance aerobiku.

Kdo jste nestihl pondělní cvičení pro děti a ženy, máte ještě možnost se přijít podívat do sokolovny v Tyršově ulici ve středu navečer (ženy) a ve čtvrtek ráno (rodiče s dětmi).

Ve zbývajících dnech se představí i všechny sportovní oddíly Sokola Kutná Hora, jejichž tréninků se můžete aktivně zúčastnit a vyzkoušet si, který je ten pravý sport pro vás či vaše dítě. Přesný rozpis celého týdne.

Týden spolu v pohybu – Každý den v Sokole 18.-22.9.2017

      
   
   

Týden spolu v pohybu – Každý den v Sokole

Od 18. do 22. září zveme všechny, kteří mají rádi pohyb do našich sokoloven. Představí se vám oddíly všestrannosti i sportovní oddíly.

Můžete se dívat nebo si aktivně zacvičit. Zahrát basketbal, vylézt na boulderingovou stěnu, zrelaxovat při józe, seznámit se s posilovacími stroji, sehrát turnaj v ping-pongu, prolézt s dětmi opičí dráhu a mnoho jiného. Uvidíte, co všechno se v Sokole děje a třeba vás to inspiruje k pravidelným návštěvám.

PROGRAM

Oslava Mezinárodního dne dětí

Ve středu 31.května  jsme se sešli tradičně v sokolovně k pravidelnému cvičení, které bylo ale netradiční. Strávili jsme celou hodinu na hřišti a přilehlých travnatých plochách.

Děti plnily úkoly sportovní i výtvarné, kutilské i na obratnost, musely projevit odvahu i sílu, vytrvalost a dobrou mušku. Po splnění všech úkolů na ně čekalo v tělocvičně velké překvapení a dárek k Mezinárodnímu dni dětí, skákací hrady!

Akce se vydařila, i počasí nám přálo. Děkuji všem za účast, za pomoc při organizaci a za velkorysé zapůjčení hradů.

Pavlína

Sokolíci vyletěli do jarní přírody

Již se pomalu stává tradicí, že první jarní neděli vyrážíme se členy oddílu rodičů a dětí T.J.Sokol Kutná Hora na jarní výlet.

Trasu volíme krátkou, zajímavou a cestou se několikrát zastavíme, abychom se pokochali výhledy, něco si zahráli, zasportovali si a nasvačili se.

Letos jsme se za krásného slunečného počasí sešli u Vrbova mlýna, odkud jsme vyrazili pěšky přes Hutě ke kostelu Nejsvětější Trojice, na vyhlídku u hradiště Denemark, dále k Cimburku a Po Mlýnech zpět.

Cestou nás čekalo trénování paměti, lanová překážka, let s kopce, hledání pokladu, tajuplné hradby, tunel, spousta vody a nakonec třpytiví motýli.

Děkuji všem za účast a věřím, že příští rok Sokolíci opět na jaře vyletí :)

Pavlína

3. jarní výlet Sokolíků – 26.3.2017

Milé děti, milí rodiče, přátelé Sokola!

Zveme vás na již 3.ročník jarního výletu Sokolíků. První jarní neděli – 26.března 2017 v 10:00 – se vydáme na krátkou (cca 4 km dlouhou) vycházku po okolí Kutné Hory.

Abychom si prošli jinou trasu než v minulých ročnících a abychom vzhledem k věku hlavních účastníků ušetřili nějaký ten kilometr, sejdeme (či spíše sjedeme) se u Vrbova mlýna (https://mapy.cz/s/1tkjY). Až na místo se dá dojet autem a je tam malé parkoviště. Vzhledem k počtu přihlášených se (pokud máte možnost) domluvte na spolujízdě nebo se nechte na místo odvézt :) Trasa je s kočárkem s většími koly povětšině sjízdná (vyzkoušeno na vlastních dětech :D)

Cestou se několikrát zastavíme, abychom si zahráli hry, zasportovali si v přírodě a nasvačili se.

Zváni jsou rodiče, prarodiče, tety i strýčkové s dětmi. Můžete pozvat i kamarády, kteří zatím do Sokola nechodí, jen je třeba je předem přihlásit a na místě zaplatit 30,-Kč (za dítě).

S sebou: obuv a oděv dle počasí (v předchozích ročnících byla psovská zima), svačinu, pití, pláštěnku (vhodná i na sezení), šátek.

Těšíme se na vaši hojnou účast. Ti, kteří ještě svůj zájem nepotvrdili, nechť tak učiní mailem na p.simunkova@tiscali.cz, čím dříve, tím lépe :)

Pavlína a Věra

Zde se můžete pokochat fotografiemi z minulých ročníků: Jarní výlet 2016, Jarní výlet 2015

Členské příspěvky na rok 2017

Výše členských příspěvků T.J. Sokol Kutná Hora na rok 2017:
výdělečně činní 1 200,- Kč
důchodci nad 65let, mládež do 18 let a matky na mateřské dovolené 800,- Kč
necvičící – Věrná garda 400,- Kč

Výbor ČOS schválil dále povinnou sletovou známku pro všechny členy Sokola v hodnotě 50,-Kč, která se platí zvlášť.

V příspěvcích je zahrnuta členská známka ČOS:
200,- Kč děti a senioři nad 65let
500,-Kč ostatní

Termíny prodejních dnů v roce 2017

v sokolovně v Sokolské ulici. V těchto dnech se v sokolovně NECVIČÍ!!
Prodejní dny 2017

16.-17.ledna
13.-14.února
13.-14.března
20.-21.března
10.-11.dubna
24.-25.dubna
15.-16.května
22.-23.května
12.-13.června
10.-11.července
14.-15.srpna
11.-12.září
16.-17.října
13.-14.listopadu
11.-12.prosince