Archiv rubriky: Informace

Valná hromada T.J.Sokol Kutná Hora – 24.4.2018

Tělocvičná jednota Sokol Kutná Hora

svolává na úterý 24.dubna 2018 od 16:30 hodin do sokolovny  v Sokolské ulici

VALNOU HROMADU

Pořad:

  1. Zahájení
  2. Volba komisí
  3. Zpráva starosty
  4. Zpráva o hospodaření za rok 2017, návrh rozpoštu na rok 2018
  5. Zprávy revizní komise, odboru všestrannosti a sportovních oddílů
  6. Diskuse
  7. Závěr

Julius Aufrecht
starosta

Petr Kratochvíl
místostarosta

Členské příspěvky na rok 2018

Výše členských příspěvků T.J. Sokol Kutná Hora na rok 2018:

výdělečně činní 1 500,- Kč

důchodci nad 65let, mládež do 18 let a matky na mateřské dovolené 1000,- Kč

necvičící – Věrná garda 400,- Kč

V příspěvcích je zahrnuta členská známka ČOS:
200,- Kč děti a mládež do 18 let a senioři nad 65let
500,-Kč ostatní
a sletová známka v hodnotě 50,-Kč.

Upozorňujeme, že většina zdravotních pojišťoven přispívá na pravidlenou pohybovou aktivitu částkou 300-500 Kč za rok

VZP – dospělí, děti

ČPZP – dospělí

VOZP – všichni

ZPMV – dospělí, děti

 

Setkání cvičitelů všestrannosti v Poděbradech

V neděli 12.11.2017 jsme vyrazili na župní setkání náčelníků, náčelnic a cvičitelů do Poděbrad. Pozvánka slibovala zajímavý program a skutečnost předčila naše očekávání.

Hned po příjezdu jsme se rozhýbali při salse s Lindou Novákovou. Uvolnili jsme si boky, protáhli ruce a nakonec se nasmáli při „rytmické hře“ na píseň Lollipop. Lenka s Petrou se určitě nechaly inspirovat :)

Náledovala spousta informací ohledně našeho sokolského konání v župě, informace ke Sletu a hlavně k financování činnosti jednot.

Po vydařeném obědě v nedaleké restauraci následoval další blok informací a když nám slehlo, opět jsme šli cvičit. Tentokrát nás „protáhla cvičením“ Markéta Rožová, cvičitelka Věrné gardy. Krom praktických ukázek dala i praktická doporučení, ze kterých budou pro svoje cvičení zajisté čerpat Jana, Bohunka a František.

Poslední část byla určena spíše mladším cvičitelům a cílena na dětské cvičence. Začali jsme zábavnou honičkou, protáhli jsme si nohy a celé tělo s mistryní ČR ve šplhu a nakonec jsme si mohli vyzkoušet úžasnou pomůcku pro trénink gymnastiky, Airtrack. Jedná se o „nafukovací koberec“, který umožňuje snazší nácvik gymnastických prvků, lepší odraz a měkký dopad. Po dlouhé době si někteří z nás vyzkoušeli nejen kotrmelec popředu a pozadu, ale i hvězdu, přemet a mnoho zajímavého posilování s využitím Airtracku.

Nakonec je třeba ještě poděkovat za dokonalý servis pořádající jednotě Sokol Poděbrady a super občerstvení v režii Věrné gardy :)

Pavlína

Premiéra Týdne spolu v pohybu je za námi

V týdnu od 18. do 22.září jsme otevřeli dveře obou našich sokoloven a pozvali všechny milovníky sportu a pohybu k návštěvě.

Pro nejmenší děti byla v pondělí a ve čtvrtek dopoledne připravena opičí dráha. Kůň, švédská bedna, tunel, lavičky, kruhy, to vše děti úspěšně překonávaly a zdolávaly.

Jak zneškodnit útočníka se od trenérů karate dozvěděli příchozí v úterý a ve čtvrtek.

Kdo měl odvahu, mohl při volné hodině na boulderingové stěně vylézt až ke stropu a když došly síly, kochat se výkony trénovaných lezců.

V posilovně se mladí návštěvníci dozvěděli, jak se cvičí na posilovacích strojích a vyzkoušeli si je na „vlastní svaly“.

Pro ženy všech věkových kategorií byla připravena pohybová skládanka z jogy, dance aerobiku, posilování a stretchingu. Ve dvou hodinách tak byl představen průřez cvičení, které nabízí odbor všestrannosti a do kterého se lze během roku kdykoli zapojit.

Sportovní oddíly stolního tenisu a basketbalu nabídly otevřené tréninky s programem pro příchozí, nicméně odvážlivci pro střelbu na koš, dribling ani pro soutěž o nejdelší ping-pongovou výměnu se nenašli.

Nezapomněli jsme ani na naše seniory, kteří si mohli v rámci Týdne spolu v pohybu otestovat svoji kondici a pohyblivost. Potěšující je, že cvičenci a hlavně cvičenky, které pravidelně cvičí v Sokole měly výsledky všech testů v rozmezí optimálních hodnot. Jen tak dál :)

V odboru všestrannosti jsme díky Týdnu spolu v pohybu získali novou cvičitelku a mohli otevřít dopolední cvičení pro rodiče s dětmi od 18 do 36 měsíců, které nyní navštěvuje pravidelně cca 10 dětí.

Dopolední cvičení pro děti od 18 do 36 měsíců

Pro velký zájem o cvičení rodičů s dětmi a díky ochotě dalších maminek pustit se do cvičitelování můžeme nově otevřít cvičení pro rodiče s dětmi od 18 do 36 měsíců. Předpokladem k účasti na cvičení je samostatná chůze dítěte :)

KDY: úterý a čtvrtek od 9:30 do cca 10:15. Vzhledem k věku dětí se bude délka hodiny přizpůsobovat jejich náladě a náročnosti hodiny.

KDE: Sokolovna v Tyršově ulici na Žižkově (vchod do šaten je z levé strany budovy)

Za kolik: 40,-Kč za cvičební jednotku za jedno dítě s doprovodem.

OD ÚTERÝ 3.10.2017 cvičíme!!

Jedná se o nový typ hodiny, o novou cvičitelku a proto určitě budeme postupně ladit náplň hodin a přizpůsobovat ji potřebám dětí (a rodičů). Přivítáme i další maminky ochotné zapojit se do přípravy a vedení cvičení.

Na cvičení se pilně připravuje a těší nová cvičitelka Pája Faltýnová (viz foto :) )

Pavlína Š., náčelnice a cvičitelka RDPD

Týden se Sokolem začaly děti a ženy

První den Týdne spolu v pohybu – Každý den v Sokole patřil dětem, seniorům a ženám všech věkových skupin. Dopoledne se děti probíhaly po opičí dráze a v podvečer měly zájemkyně o cvičení možnost vyzkoušet si různé druhy pohybových aktivit, které nabízí odbor všestrannosti kutnohorského Sokola. Protáhly se, posilovaly, krátce se seznámily s jógou a řádně se zapotily při dance aerobiku.

Kdo jste nestihl pondělní cvičení pro děti a ženy, máte ještě možnost se přijít podívat do sokolovny v Tyršově ulici ve středu navečer (ženy) a ve čtvrtek ráno (rodiče s dětmi).

Ve zbývajících dnech se představí i všechny sportovní oddíly Sokola Kutná Hora, jejichž tréninků se můžete aktivně zúčastnit a vyzkoušet si, který je ten pravý sport pro vás či vaše dítě. Přesný rozpis celého týdne.

Týden spolu v pohybu – Každý den v Sokole 18.-22.9.2017

      
   
   

Týden spolu v pohybu – Každý den v Sokole

Od 18. do 22. září zveme všechny, kteří mají rádi pohyb do našich sokoloven. Představí se vám oddíly všestrannosti i sportovní oddíly.

Můžete se dívat nebo si aktivně zacvičit. Zahrát basketbal, vylézt na boulderingovou stěnu, zrelaxovat při józe, seznámit se s posilovacími stroji, sehrát turnaj v ping-pongu, prolézt s dětmi opičí dráhu a mnoho jiného. Uvidíte, co všechno se v Sokole děje a třeba vás to inspiruje k pravidelným návštěvám.

PROGRAM