Archiv autora: admin

Dětský karneval v Sokole – 25.ledna 2020

Zveme vás na tradiční karneval v naší sokolovně v Sokolské ulici (pod hotelem Zlatá Stoupa).

25.ledna 2020, od 15 do 17 hodin.

Na programu je vystoupení divadélka Kůzle, hudba, tanec a tradiční cvičení na nářadí. Jako každoročně se můžete těšit na skvělé sladké občerstvení a „Štěstí z klobouku“.

Doporučujeme sportovní přezutí a oděv umožňující volný pohyb.

Akce je vhodná pro děti do cca 10 let.

Vstupné dobrovolné.

Mikuláš v sokolovně 2019

Ve čtvrtek 5.prosince opět zavítal do sokolovny v Tyršově ulici Mikuláš s andělem a čertem.

Na začátku netradiční hodiny děti prokázaly svoji zdatnost a obratnost na opičí dráze – házely brambory čertům do kotle, prolézaly čertovským tunelem, komínem, létaly z obláčku na obláček jako andílci a rozvážnou chůzí na zavěšené lavičce napodobovaly Mikuláše.

Po splnění všech úkolů si děti spolu s rodiči nacvičily mikulášskou mazurku a nastal okamžik O – za doprovodu vánoční písničky vstoupil Mikuláš s čertem a andělem.

Nikdo se nebál, nikdo neplakal a všichni sebrali odvahu předvést Mikulášovi společný tanec.

Byli jsme Mikulášem pochváleni, jak nám to hezky šlo a všechny děti dostaly od Mikuláše nadílku.

Nakonec ještě společná fotka a kdo chtěl, mohl se s Mikulášem, čertem a andělem vyfotit i sám.

Děkujeme všem za účast a pomocníkům za pomoc.

 

Cvičení dětí v prosinci – všestrannost

Ve středu 4.12. se rozsvěcí vánoční strom, tedy rušíme cvičení Rodičů a dětí s Pavlínou i Předškoláků a minižáků s Pájou… uvidíme se na náměstí

Ve čtvrtek 5.12. Mikuláš pro předem přihlášené.. plně obsazeno!!

V pondělí 9.12. bude Pája suplovat cvičení rodičů a dětí. Přijďte, bude padák.

Ve středu 11.12. Rodiče a děti cvičí jako obvykle, Páji hodina odpadá kvůli pracovním povinnostem cvičitelek.

Poslední hodina rodičů a dětí s Pavlínou a předškoláků a minižáků s Pájou v roce 2019 je v pondělí 16.12. Budeme rádi, když dáte vědět, zda přijdete!!

Kája cvičí naposledy v úterý 17.12., Jana 19.12. – sledujte náš FB a Mini Sokolíčci pro případné změny.

Mikuláš v sokolovně

Ve čtvrtek 5. prosince 2019 v 16 hodin přijde do sokolovny v Tyršově ulici Mikuláš s čertem a andělem.

Mikulášská nadílka bude zpestřena malou opičí dráhou s překážkami, kdy děti předvedou Mikulášovi, co všechno umí.

Kdo se chce zúčastnit, ať se přihlásí osobně u své cvičitelky nebo mailem na sokolkutnahora@gmail.com a zaplatí 50,- Kč, ze kterých bude hrazen mikulášský balíček.

Kutnohorští basketbalisté se utkají na Klimešce s extraligovým Brnem, pozvání na zápas přijali i Pepa Jelínek a Karel Forejt

Už příští středu 6.11. od 18:45 se na Klimešce odehraje výjimečný basketbalový zápas mezi domácím Sokolem a extraligovým Brnem v rámci 2.kola ČP.

Na zápas přijali pozvánku i dvě velké postavy nejen kutnohorského basketbalu – Pepa Jelínek a Karel Forejt! Oba začínali s basketbalem v Kutné Hoře pod vedením trenérských legend Jiřího Kastnera nebo Václava Hojky.  Josef Jelínek je nejlepší střelec československé a české basketbalové historie s celkem 11 737 body, několikanásobný mistr ligy se Zbrojovkou Brno, Mlékárnou Kunín, Nymburkem, ale i rakouským Klosterneuburgem. Zahrál si také na ME. V jeho basketbalovém umění pokračuje i syn David, který momentálně působí v týmu MoraBanc Andorra.
Karel Forejt je vicemistrem české nejvyšší basketbalové soutěže i držitelem bronzu v dresu Pardubic, Sparty Praha, dále Vyšehradu nebo Nymburku. V letech 2003-2006 byl asistentem Michala Ježdíka v Nymburku a poslední dekádu dělal lodivoda Jindřichovu Hradci v nejvyšší české basketbalové soutěži mužů.

Michal Vavák

Večer sokolských světel – 8.10.2019

V úterý 8.října 2019 v 18:00 se sejdeme na nám. Národního odboje (před soudem) u památníku obětem fašismu, abychom si připomněli bratry a sestry, kteří položili život  v boji za svobodu během nacistické okupace.

Vezměte si s sebou lampion či svíčku a na závěr pietního aktu utvoříme kolem pomníku kruh z hořících svíček jako připomínku sokolských obětí.

8. říjen byl zvolen Památným dnem sokolstva jako přípomínka tragických událostí roku 1941, kdy v noci ze 7. na 8. října byli pozatýkáni sokolové z ústředí, žup a větších jednot, kteří ještě byli na svobodě, a následně byla Česká obec sokolská rozhodnutím zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha rozpuštěna a její majetek zabaven.

Zatčení činovníci byli mučeni a následně deportováni do koncentračních táborů. Naprostá většina z nich se již po válce na svoje místa nevrátila.

 

Sokol spolu v pohybu – Každý den v Sokole, den poslední

Poslední den akce Sokol spolu v pohybu – Každý den v Sokole, patřil mladým basketbalistům a také našim seniorům.

Ti se na přednášce MUDr. Pavla Rusého dozvěděli užitečné informace o anestezii, metabolickém syndromu a také o zdravotní prevenci. Nechybělo ani líčení zážitků ze života lékaře záchranné služby. Pan doktor také zdůraznil nutnost zdravého životního stylu, především správnou stravu a pohyb, o který se staráme právě my v Sokole 🙂

Hlavní částí odpoledne bylo cvičení pod vedením Marty, při kterém si cvičenci protáhli celé tělo, posílili paže, nohy, břicho a nakonec si prodýchali několik jógových pozic.

Účast byla sice komorní, ale kdo přišel, zajisté nelitoval.