Archiv autora: admin

Sobota nejen s jogou – akce se odkládá na neurčito :(

Na sobotu 23. ledna 2021 jsme nachystali v sokolovně v Sokolské ulici „Sobotu nejen s jogou“, den věnovaný joze a relaxaci s cvičitelkou Zorou Zelenou.

Vzhledem k současné koronavirové situaci jsme ale nuceni přesunout akci na neurčito.

Budeme se na vás těšit v lepších časech.

Nazdar.

 

KorOrienťák #2 – cesta za pokladem

A máme zde druhý „koronavirový orienťák“ = KORORIENŤÁK#2.

Pro absolvování si nainstalujte do svého telefonu aplikaci iOrienteering a vyražte do Bylan, na „točnu“, k turistickému přístřešku (GPS souřadnice 49.9366828N, 15.2374978E ).

POZOR! Abychom se dozvěděli vaše výsledky z iOrienteering, je třeba abyste se v aplikaci zaregistrovali a po závodu nechali uploadovat svoje výsledky na web.

Na přístřešku najdete „nastavovací QR kod“, start a cíl. Nejprve naskenujte „SETUP“ QR kód a následně START QR kód. V tom okamžiku se vám na mobilu objeví mapa s kontrolami a začíná vám běžet čas.

Kdo preferuje papírovou mapu, můžete si ji předem vytisknout.

Pořadí kontrol je libovolné, nicméně tvoří poměrně ideální okruh.

Kororienťák si můžete zaběhnout jen na čas nebo odpovídat na otázky a v cíli zadat tajenku pomocí QR kodu a hledat dál 🙂

Pokud se vám nechce instalovat si aplikaci, můžete vyrazit s papírovou mapou a zaběhnout si jen pro sebe, o vašem výsledku se nikdo nedozví (což nás bude velmi mrzet 🙁 ).

Za T. J. Sokol Kutná Hora zve

Pavlína

P.S. Zde jsou upřesnítka k vybraným kontrolám

101 – strom za cedulí
1
02 – doubek nad odbočkou
104 – severní konec remízku
105 – za pařezy v údolíčku za studánkou
106 – pahýl uvnitř mlýna
107 – studánka
108 – okraj louky
109 – významný kámen

Se Sokolem tmou… za světlem

Ve čtvrtek 17.prosince jsme uspořádali putování tmou pro Minisokolíčky, Sokolíčky a Sokolíky.

Cesta vedla z Kutné Hory po neosvětlených polních cestách až ke světlu/ohni v Bylanech. Děti cestou plnily úkoly a v cíli každý vytvořil ze šišky, medu a semínek malé krmítko pro ptáčky. Krmítky jsme ozdobili nedaleký strom a věříme, že si ptáčci pochutnají.

Děkujeme všem za zodpovědnou účast na akci.

Řádění na nářadí – 8. a 9.12.2020

Pro zpestření adventní doby, kdy se nemůžeme setkávat v našem běžném režimu v sokolovně jsme pro Minisokolíčky, Sokolíčky a Sokolíky připravili Řádění na nářadí.

V tělocvičně jsme postavili opičí dráhu pro malé i větší a děti si mohly opět zkusit vylézt na žebřiny, prolézt tunelem, plazit se, házet na koš, překonat houpající se lavičku a potrénovat svoji stabilitu na bosu.

Během úterního a středečního odpoledne se v tělocvičně v Tyršově ulici vystřídalo čtyřicet dětí s rodiči a čtyři cvičitelky všestrannosti, které dohlížely na bezpečnost dětí a dodržování stávajících protiepidemiologických opatření.

Všichni se těšíme, až se opět sejdeme a zacvičíme si 🙂

 

Informace o částečném obnovení provozu kutnohorských sokoloven

Na základě usnesení vlády ČR č.1262 z 30.11.2020 je od čtvrtka 3.12.2020 umožněno individuální cvičení ve vnitřních prostorách pro maximálně 10 osob v rouškách.
 
Od čtvrtka 3.12. jsou naše sokolovny opět otevřeny.
 
Oddíly, které splňují výše uvedená opatření vlády, mohou začít cvičit a sportovat. Trenéři a cvičitelé zodpovídají za dodržování nařízených opatření.
 
Z oddílů všestrannosti začnou cvičit muži, starší ženy s Mirkou a Bohunkou a jóga v Tyršově ulici, v Sokolské budou tréninky karate, ale zatím pouze pro dospělé. Chodit lze do posilovny a na boulder.
 
Na lekce jógy je třeba se předem zapsat.
 
Pravidelné cvičení nezahájí Minisokolíčci s Kájou a Janou, Sokolíčci s Pavlínou, Sokolíci s Pájou a  Na středu 8.12. je pro dětské oddíly všestrannosti připraveno Řádění na nářadí, info v mailu.
 
Basketbal také netrénuje. Ženy s Janou a Lenkou v Sokolské začnou cvičit v lednu 2021.
 
Bližší informace dostane většina členů dětských oddílů na kontaktní e-maily, ostatní nechť se informují u vedoucích svých oddílů.
 
Těšíme se a doufáme, že od ledna 2021 začneme cvičit v plném rozsahu.
 
Za Tělocvičnou jednotu Sokol Kutná Hora
 
Pavlína Šimůnková, starostka

 

KorOrienťák #1 – Poznej strom

Po vzoru libeňských a píseckých sokolů jsme  v Kutné Hoře naplánovali „koronavirový orienťák“ = KORORIENŤÁK#1.

Pro absolvování si nainstalujte do svého telefonu aplikaci iOrienteering a vyražte na Vysokou, na parkoviště u silnice pod rozhlednou.

POZOR! Abychom se dozvěděli vaše výsledky z iOrienteering, je třeba abyste se v aplikaci zaregistrovali a po závodu nechali uploadovat svoje výsledky na web.

Na rohovém sloupku parkoviště najdete „nastavovací QR kod“, start a cíl. Nejprve naskenujte „SETUP“ QR kód a následně START QR kód. V tom okamžiku se vám na mobilu objeví mapa s kontrolami a začíná vám běžet čas.

Kdo preferuje papírovou mapu, můžete si ji předem vytisknout.

Všechny kontroly jsou na stromech, každý strom je jiný a je nějak odlišný a výrazný. Všechny kontroly jsou v blízkosti cesty nebo na okraji lesa, jen kontrola č.105 je uprostřed porostu, nicméně dobře průchozího a přehledného. Pořadí kontrol je libovolné!!

Pokud se chystáte s dětmi, máme pro vás připraven úkol. Ke každému číslu kontroly přiřaďte název stromu s jeho fotografií. Pracovní list můžete vyplnit jako on-line formulář na mobilu přímo v terénu. Aby se dětem lépe pracovalo, můžete si pracovní list i vytisknout  a potom v klidu vyplnit na počítači doma v teple 🙂

Kororienťák si můžete zaběhnout jen na čas i bez pracovního listu 🙂

Výsledky budeme průběžně zveřejňovat.

Pokud se vám nechce instalovat si aplikaci, můžete vyrazit s papírovou mapou a zaběhnout si jen pro sebe, o vašem výsledku se nikdo nedozví (což nás bude velmi mrzet 🙁 ).

Za T. J. Sokol Kutná Hora zve

Pavlína

 

Cvičební videa

Nazdar všem,

přestože nemůžeme cvičit v sokolovně, můžeme si doma se Sokolem zacvičit. Česká obec sokolská na svém Youtube kanále zveřejňuje videa, podle kterých si můžete zacvičit.

videa ČOS

Kdo by se chtěl naučit stojku, zde najdete první krok 🙂

Pokud chcete spíše relaxovat, cvičte jogu:

A protažení přijde vhod vždy:

28. říjen 2020 – květiny i pohyb

28. října jsme si připomněli vznik samostatného československého státu položením kytice u památníku Tomáše Garrigua Masaryka a zapojením do akcí Se Sokolem na kopečky odboru turistiky ČOS a Oběhneme republiku Tělocvičné jednoty Písek.

Památný den sokolstva – 8.října 2020

8. října jsme v komorní sestavě oslavili Památný den sokolstva Večerem sokolských světel.

Malý lampionový průvod prošel od lípy 17. listopadu u chrámu sv. Barbory  na náměstí Národního odboje k pomníku obětem fašismu.

Náčelnice Mirka Nováková pronesla krátký projev, položili jsme kytice a zapálili svíčky za naše sokolské sestry a bratry, kteří padli při třech domácích odbojích.

článek a fotografie na svoboda.info

článek a fotografie v Kutnohorských listech

ZAVŘENO!!

Bohužel se opět zpřísnila vládní opatření a tak jsme nuceni zrušit nejen všechno sportování v tělocvičně, ale vzhledem k výraznému omezení počtu osob, které se mohou setkat, tak i cvičení Minisokolíčků, Sokolíčků a Sokolíků 🙁

Choďte na vycházky, cvičte doma a těšte se na viděnou v tělocvičně.

Prozatím je zavřeno do 2.listopadu 2020.

vedení T.J.Sokol Kutná Hora