Sokol Kutná Hora začal sezónu v Českém poháru vítězně

28.9. sehrál Sokol Kutná Hora první utkání letošní sezóny. V rámci Českého poháru odehrál duel s BK Kladno.

Na začátku sezóny se kádr Sokola pozměnil. Skončili Vokál, Gottfried, oba ze zdravotních důvodů, odstěhoval se Růžička. Naopak kádr je posílen o odchovance Michala Maděru, bývalého hráče Kutné Hory Petra Fejka a Štěpána Hlavičku, který přišel z Brna.

Zápas se odvíjel poměrně dramaticky s mírným vedením Kladna. Kutnohorští v prvním poločase hledali klid a herní pohodu. To se začalo dařit až ve třetí a především čtvrté čtvrtině. Teprve tam se Sokol trochu uklidnil, začala se dařit obrana a zlepšila se i střelba. Poslední čtvrtina tedy znamenala obrat, na který již hosté neodpověděli. Domácí (přesto, že toho moc nenatrénovali) dokázali především bojovností vyhrát a postoupit do 3. kola ČP, ve kterém se utkají pravděpodobně 18.10.2017 od 19:15 hodin s prvoligovým týmem z Olomouce.

Sokol Kutná Hora – BK Kladno – 78 : 73 (20:27, 37:43, 49:56)